„Płyń po zdrowie – stop uzależnieniom” z „Dwunastką”

„Płyń po zdrowie – stop uzależnieniom” pod takim hasłem w dniach 10 – 15 lipca 2017 roku Uczniowski Klub Sportowy „Krzywousty” wraz z Harcerską Stanicą Wodną w Rościminie zorganizował I Obóz Wodniacki.  Uczestnicy wypoczynku realizowali program, którego głównym celem były warsztaty kajakowe prowadzone przez instruktorów kajakarstwa, ukazywanie alternatywnych form wypoczynku skierowane na wartości prozdrowotne i pierwszą pomoc. Profilaktyczna część obozu zakładała naukę pierwszej pomocy oraz oderwanie od coraz częstszego uzależnienia od smartfonów i gier komputerowych. Uczestnicy hartując swą silną wolę używać mogli telefonu jedynie przez jedną godzinę dziennie. W obozie uczestniczyło pięćdziesięciu śmiałków w wieku od 8 do 14 lat, którzy realizując program obozu brali udział w codziennych zajęciach na które składały się poranne ćwiczenia, warsztaty kajakowe, nauka pływania łodziami wiosłowymi, ćwiczenia i pokaz pierwszej pomocy, geocaching, gry i zabawy integracyjne.  Obóz gościł Państwową Straż Pożarną, która przeprowadziła program bezpiecznego wypoczynku nad wodą i wykonała pokaz ratownictwa wodnego. Obozowiczów odwiedził również Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Sławomir Napierała, który dla wszystkich przygotował upominki. Z ciekawością wysłuchał wrażeń dzieci wypoczywających w Harcerskiej Stanicy w Rościminie. Kierownikiem obozu był Michał Raczyński a rolę wychowawców pełnili: Dominika Turek, Marcin Kuliński, Paweł Juszczak i Michał Stachowski. Realizację zadania wspierali Ratownicy Wodni Drużyny Ratowniczej WOPR nr 12 z Nakła nad Notecią. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych w organizację obozu a szczególnie dziękujemy Komendantowi Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie Panu Krzysztofowi Raczyńskiemu za otwartość i codzienną relację fotograficzną.

Realizację projektu Uczniowskiego Klubu Sportowego Krzywousty pn. I Warsztaty „Płyń po zdrowie – stop uzależnieniom”, który otrzymał wsparcie w konkursie UMiG w Nakle nad Notecią dla organizacji pozarządowych, poprzedziły zajęcia z zakresu kajakarstwa nizinnego i pierwszej pomocy.  Szkolenie przeprowadzono w Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie w dniach 24-26 maja 2017 roku dla uczniów Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią.  Podczas trzydniowego pobytu młodzieży odbyły się pogadanki z zakresu udzielania pierwszej mocy oraz kajakarstwa nizinnego. Uczniowie wzięli również udział w spływie kajakowym z Puszcza do Rościmina. Zadanie wykonano przy współpracy UKS Krzywousty z Ratownikami Drużyny Ratowniczej WOPR nr 12 oraz Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie.

UKS Krzywousty podsumowując realizację projektu UMiG w Nakle Nad Notecią pn.  I Warsztaty „Płyń po zdrowie – stop uzależnieniom” dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom bez których wykonanie programu było by niemożliwe. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Instruktorów Kajakarstwa, Ratowników WOPR oraz zaangażowanych Nauczycieli Gimnazjum nr 4 w Nakle. Dzięki wsparciu, które otrzymał UKS Krzywousty w konkursie dla organizacji pozarządowych udało się przeprowadzić ciekawe warsztaty kajakowe, zajęcia pierwszej pomocy oraz zorganizowano spływ kajakowy. Ostatnim akcentem zrealizowanego projektu była organizacja letniego wypoczynku  pięćdziesięciu dzieci z terenu naszej gminy.

« 1 z 2 »

Komentarze

komentarze

Aktualnie jesteś w Patrole/Zabezpieczenia.