Klasa politechniczna w Rościminie

W dniach 12-14 czerwca 2017 roku uczniowie klasy II Politechnicznej uczestniczyli w obozie rowerowo – wodniackim w ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych pn. VIII żeglarska przygoda – trzymam kurs na wiatr.

Trzydniowa turystyczno – sportowa przygoda rozpoczęła się rowerowym rajdem przez gminę Nakło i Mrocza, z docelowym punktem w Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie. Po południu instruktorzy kajakarstwa przedstawili zasady bezpieczeństwa i zaprosili na krótki spływ jeziorami w kierunku Witosławia. Drugiego dnia zaraz po śniadaniu obozowicze udali się na spływ kajakowy z Puszcza do Rościmina. Do pokonania mieli ok 9 kilometrów poprzez malowniczy Krajeński Park Krajobrazowy oraz Jezioro Czarmuńskie i Rościmińskie. Ostatnim akcentem dnia było ognisko a następnie wieczorna projekcja filmu wprowadzającego młodzież w tematykę ratownictwa wodnego.

Środa rozpoczęła się od krótkiej pogadanki nt. ratownictwa wodnego i zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą. Następnie młodzież spędziła czas na doskonaleniu techniki pływania łodziami wiosłowymi. Uczestnicy wzbogaceni o nowe doświadczenia obcowania z naturą, kajakiem, rowerem, zabawą w geocaching przeżyli ciekawą przygodę a organizatorzy pokazali jak można ciekawie spędzić czas wolny.

Dziękujemy za pomoc prowadzącym zajęcia instruktorom Michałowi Raczyńskiemu, Dominice Turek oraz komendantowi harcerskiej stanicy Panu Krzysztofowi Raczyńskiemu. Opiekę na młodzieżą podczas obozu sprawowali nauczyciele szkoły wraz z Marcinem Kulińskim.

Komentarze

komentarze

Aktualnie jesteś w Pokazy, Spływy kajakowe.