Obóz Ratowniczy w Rościminie

1W dniach 8-10 września odbył się profilaktyczny obóz ratowniczy z zajęciami praktycznymi dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy oraz sposobami radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych. Odbiorcami zadania była młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle oraz młodzież z klasy Ratowniczo-pływackiej z Gimnazjum nr 4 w Nakle.

Rozpoczęcie przygody odbyło się w czwartek późnym popołudniem w miejscu zakwaterowania czyli w Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie. Po krótkiej odprawie, przedstawieniu zasad bezpieczeństwa i programu obozu rozpoczęliśmy integracyjny wieczór przy ognisku, wspólnym śpiewaniu i pieczeniu kiełbasek. Dzień zakończyliśmy filmem wprowadzającym w tematykę ratownictwa wodnego.

Piątek rozpoczął się wcześnie rano od organizacji i przeprowadzenia spływu kajakowego rzeką Orlą, zajęciami z żeglarstwa, które poprowadził instruktor żeglarstwa Kazimierz Stasiński i zajęciami z animacji, które przygotowała dla obozowiczów Dominika Turek. Dzień zakończyliśmy ogniskiem.

Sobota to dzień szkolenia i ćwiczeń ratowniczych. Młodzież z gimnazjum i liceum wspólnie odbyła szkolenie teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne, w których uczyli się wykorzystywać sprzęt ratowniczy i asekuracyjny oraz udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym.

Obóz w Rościminie możliwy był dzięki wsparciu finansowemu UMiG w ramach realizacji projektu UKS Krzywousty pn. „Ratownictwo wodne – moje jedyne uzależnienie”. Zajęcia prowadzili Ratownicy Wodni z 12 Drużyny WOPR: Marcin Kuliński i Michał Raczyński. Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwali również nauczyciele Gimnazjum nr 4 w Nakle: Paweł Juszczak i Tomasz Bzdawka.

Młodzież z I LO im. B Krzywoustego w Nakle nad Notecią brała udział w zadaniu w ramach realizowanego projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „10 w skali Beauforta czyli pasja i bezpieczeństwo nad wodą”.

Młodzież składa słowa podziękowania osobom zaangażowanym w pomoc w realizacji i przeprowadzeniu obozu ratowniczego z zajęciami pierwszej pomocy, kajakarstwem i elementami żeglarstwa. Dziękujemy za podzielenie się swoja wiedzą i umiejętnościami, za poświęcony czas i trzy dni pełne wrażeń i emocji. W szczególności dziękujemy naszym opiekunom Marcinowi Kulińskiemu, Pawłowi Juszczakowi oraz Tomaszowi Bzdawce, jak również za emocje na spływie Panu Michałowi Raczyńskiemu i Dominice Turek za wspaniały pełen śmiechu wieczór. Dziękujemy również  Panu Kazimierzowi Stasińskiemu za zajęcia z żeglarstwa oraz zawsze uśmiechniętemu komendantowi Stanicy Panu Krzysztofowi Raczyńskiemu. Pełni nadziei i napełnieni wrażeniami czekamy z niecierpliwością na kolejny obóz w Rościminie.

Komentarze

komentarze

Aktualnie jesteś w Pokazy, Spływy kajakowe.