III Warsztaty Kajakowe z Dwunastką

DSC_1293 (Kopiowanie)W dniach od 16.08 do 19.08.2016r. już po raz trzeci odbyły się  Warsztaty Kajakowe „Łączy nas woda, poznaj nasz region” organizowane przez Towarzystwo Rozwoju Ziemi Mroteckiej oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy. Warsztaty zostały współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.
W trakcie czterech dni trwania warsztatów 16 uczestników z gminy Mrocza poznało zasady bezpiecznego zachowania się na wodzie, podstawy kajakarstwa, techniki pływania kajakiem oraz prawidłowego manewrowania. Celem warsztatów było zaktywizowanie młodzieży, zachęcenie do uprawiania turystyki kajakowej oraz promocja walorów turystycznych powiatu nakielskiego.
Pierwszy dzień warsztatów rozpoczął się od zapoznania i przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się na wodzie w Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie, następnie uczestnicy pod okiem instruktora szkolili swoje umiejętności kajakarskie na jeziorze Rościmińskim Małym i Witosławskim. Drugiego dnia młodzież uczestniczyła w 16 kilometrowym  spływie z Turu do Nakła nad Notecią. W dniu kolejnym zorganizowano wyjazd do  Bydgoszczy gdzie zwiedzano muzeum Kanału Bydgoskiego. Ze względu na niesprzyjającą pogodę zrezygnowano z pływania po Brdzie. Ostatniego dnia grupa wyruszył na spływ z Runowa Młyn, gdzie rzeką Orlą spłynęła do Rościmina. Na terenie Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie przy ognisku wręczono uczestnikom pamiątkowe dyplomy i zakończono III Warsztaty kajakowe „Łączy nas woda, poznaj nasz region”.
Warsztaty prowadzone były przez Instruktora PZKaj, Ratownika WOPR, członka 12 Drużyny Ratowniczej WOPR w Nakle nad Notecią Michała Raczyńskiego. Przy spływach kajakowych pomagał Ratownik Wodny z 12 Drużyny Ratowniczej Marcin Kuliński oraz Dominika Turek animator z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy.

Komentarze

komentarze

Aktualnie jesteś w Patrole/Zabezpieczenia, Spływy kajakowe.