Pogadanka w Paterku

normal_e6dc7fcda68d36e987da773df0ae564b8c60fd1fW okresie przed wakacyjnym, priorytetem jest uświadomienie dzieci i przygotowanie do bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w wodzie. W dniach 11 i 13 czerwca uczniów młodszej grupy wiekowej klas 1-3 odwiedził ratownik wodny 12 Drużyny Ratowniczej WOPR z Nakła nad Notecią- Rafał Baczyński.
Omówił zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk wodnych i przestrzegał przed korzystaniem z przypadkowych miejsc kąpielowych. Wyjaśnił dlaczego należy przebywać w miejscach strzeżonych. Odbyła się też prezentacja zdjęć obrazujących pracę ratowników, zakres ich działalności, bezcenne wskazówki oznaczenia wodne: flaga biała i czerwona, a także numery telefonów alarmowych. Przeprowadzony quiz upewnił nas, że uczniowie Zespołu Szkół w Paterku dobrze znają numery alarmowe oraz posiadają wiedzę ogólną.
Usłyszeliśmy praktyczne porady. Uczyliśmy się wykonywać masaż serca. Na koniec przedstawiono pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprzętu używanego przez ratowników wodnych. Wszyscy z wielką uwagą wysłuchaliśmy dobrych rad na wakacje. Organizatorem spotkania była Karolina Baczyńska i Rafał Baczyński.

Komentarze

komentarze

Aktualnie jesteś w Pokazy.