Ślubowanie Młodszych Ratowników WOPR ORAZ Egzamin Ratowników WOPR

1Dnia 30 kwietnia 2016 roku na nakielskiej pływalni odbył się egzamin kończący szkolenie Ratowników WOPR oraz ślubowanie Młodszych Ratowników WOPR. Pierwsza grupa w sobotnie południe kończyła szkolenie i zdawała egzamin przed instruktorem WOPR Panią Jolantą Haratym z Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. Podczas kursu młodzi ratownicy zgłębiali wiedzę i umiejętności w zakresie ratownictwa wodnego. Poznali podstawowe zagadnienia prawne, struktury WOPR, zasady udzielania pierwszej pomocy oraz techniki i sposoby pływackie wykorzystywane w ratownictwie wodnym. Szkolenie zakończyło się egzaminem teoretycznym i praktycznym.
Dla drugiej grupy sobota spędzona na nakielskiej pływalni zapadnie w pamięci dzięki złożonemu na sztandar ślubowaniu Ratowników WOPR. W obecności prezesa Rejonowego WOPR w Bydgoszczy Romana Guździoł, kierownika Drużyny Ratowniczej WOPR nr 12 z Nakła Marcina Kulińskiego, rodziców i gości, Ratownicy powtarzali słowa przysięgi: „Ja, ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przyjmuję za swe godło niebieski krzyż i złotą kotwicę, przyrzekam sumiennie i w pełnym poczuciu odpowiedzialności moralnej wypełniać swoje obowiązki społeczne, dopóki zdrów będę, bez względu na pogodę, porę dnia i nocy przez okres całego roku, pośpieszę z pomocą ludziom, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie utraty życia w wodzie. Wszystkie swe siły i umiejętności wykorzystam dla zmniejszenia nieszczęśliwych wypadków utonięć, nie zapominając, że od mojej postawy i działania zależeć może życie ludzkie”.
Prezes WOPR pogratulował Ratownikom i życzył samych udanych akcji. Wyraził zadowolenie z kształtowanych postaw i chęci młodych ratowników do dalszego wzrastania w poczuciu odpowiedzialności, służby i bezpieczeństwa. Podkreślił rolę Drużyny WOPR i możliwości zdobycia cennego doświadczenia w przyszłej pracy Ratownika Wodnego.

Komentarze

komentarze

Aktualnie jesteś w Kursy.