Otyliada za nami

DSC_0153W nocy z 12 na 13 marca na nakielskim basenie Naquarius odbył się nocny maraton pływacki pn. Otyliada. Jest to największa masowa imprezą pływacka w Polsce. W Nocnych Maratonach Pływackich organizowanych od 2011r. wzięło udział ponad 5 tys. Polaków. Dla jednych OTYLIADA jest okazją do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzeniem swoich możliwości pływackich. Od 2014r. OTYLIADA odbywająca się pod hasłem „Cała Polska pływa z nami” ma zasięg ogólnopolski, a jej celem jest popularyzacja pływania jako dyscypliny sportowej, mającej ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Zawody polegają na pokonaniu w ciągu 12 godzin jak największego dystansu. Zawodnik ma prawo do przerw w pływaniu nie przekraczających 15minut.
Nakielska pływalnia organizuje Otyliadę od trzech lat i cieszy się ona dużym zainteresowaniem. W tym roku w Polsce w zawodach wzięło udział 2911 na 42 pływalniach a uczestnicy Otyliady przepłynęli łącznie 11 684 km – to ponad jedna czwarta obwodu naszego globu. Nakielski basen w tym gronie reprezentowało 7 Ratowników WOPR z Drużyny oraz 12 Ratowników pomagało w zabezpieczeniu zawodów i sprawnym liczeniu kilometrów.
Wyniki naszych Ratowników WOPR są imponujące. Najlepiej spisał się Michał Przygoda, który przepłynął 26200m. i zajął w klasyfikacji końcowej nakielskiej pływalni Naquarius 3 miejsce a w klasyfikacji ogólnopolskiej był 25.

Wyniki wszystkich naszych Młodszych Ratowników WOPR oraz Ratowników Wodnych przedstawiają się następująco:

 1. Michał Przygoda 26200m
  2. Agata Frąckowiak 20350m
  3. Mateusz Masloch 20000m
  4. Michał Stachowski 10000m
  5. Mikołaj Ziomek 7000m
  6. Magdalena Smoczyńska 4000m

Łącznie Ratownicy Drużyny przepłynęli 87,55 km a wszyscy zawodnicy nocnego maratonu w Nakle pokonali dystans 390, 65 km co w klasyfikacji basenów dało nam 6 miejsce na 42 zgłoszone pływalnie.
Organizatorem zawodów była Pływalnia Naquarius wraz Drużyną Ratowniczą WOPR nr 12 z Nakła, która zabezpieczała zawody i pomagała w sprawnym przeprowadzeniu zawodów. Sędzią głównym był instruktor UKS Krzywousty – sędzia PZP p. Jacek Jaskólski. Słowa podziękowania należą się wszystkim Ratownikom, którzy pomagali w sprawnej organizacji zawodów i pomagali liczyć przepłynięte kilometry. W Otyliadzie społecznie pomagali następujący Ratownicy: Wojciech Nagaj, Szymon Cyganek, Marcin Kuliński, Maciej Urbanowicz, Damian Kowalski, Nicolas Welker, Martin Gondek, Jakub Kujawa, Agata Belter, Martyna Olejarz, Anna Adamczewska , Tobiasz Sulecki oraz Sebastian Bojewski.
Gratulujemy Ratownikom formy i osiągniętych wyników i życzymy dużo zdrowia i sukcesów w kolejnych zawodach pływackich i ratowniczych.

Komentarze

komentarze

Aktualnie jesteś w Zawody.