Co wiesz o kajaku? Innowacyjne ćwiczenia ratownicze

11354863_10207249104490713_884613051_n
19 czerwca o godzinie 20:00 na nakielskim basenie odbyło się szkolenie kajakowe dla ratowników 12 Ratowniczej Drużyny WOPR. Zajęcia prowadził członek drużyny instruktor kajakarstwa Polskiego Związku Kajakowego Michał Raczyński. W pierwszej części szkolenia uczestnicy zapoznali się ze sprzętem kajakowym, parametrami i przeznaczeniem. Kolejnym etapem były ćwiczenia w basenie z wykorzystaniem nowo zakupionego przez 12 drużynę kajaka turystycznego przystosowanego do zabezpieczania spływów kajakowych. Ostatnim elementem szkolenia były praktyczne ćwiczenia z ratownictwa kajakowego.  Szkolenie miało na celu:
– przybliżenie technik ratownictwa kajakowego
– zapoznanie ze specjalistycznym sprzętem kajakowym
– doskonalenie technik pływania kajakiem

Serdecznie dziękujemy Michałowi za profesjonalne przygotowanie się i przeprowadzenie ćwiczeń. Mamy nadzieję, że będziemy mogli ponownie poćwiczyć choćby na wodach otwartych.

Drużyna Ratownicza kieruje ogromne podziękowania dla kierownika obiektu za możliwość przeprowadzenia tego rodzaju ćwiczeń.

Podczas szkolenia obecni byli: Dominika Nowaczyk, Michał Przygoda, Jakub Maćkowski, Szymon Wojciechowski, Maciej Urbanowicz oraz Michał Stachowski.

Komentarze

komentarze

Aktualnie jesteś w Ćwiczenia.